رد کردن لینک ها

اپلیکیشن چیست ؟

سوالی که در ذهن بعضی از مخاطبان نقش بسته این است که اپلیکیشن چیست ؟اپلیکشین عمدتا بر روی موبایل نصب می شود . برای هر سیستم عامل یک برنامه متفاوت وجود دارد . یعنی به این صورت نیست که یک برنامه ساخته شود ، بر روی هر سیستم عاملی نصب شود. هر اپلیکشین کاربر خاصی دارد که بستگی به سازنده برنامه دارد . هر اپلیکشین با توجه به نیاز های برنامه دسترسی خاصی نیاز دارد : برای مثال اپلیکشین پخش ویدیو نیاز دارد به مدیریت فایل موبایل شما دسترسی داشته باشد.

بیشترین موارد استفاده از اپلیکیشن در مواردی هستند که عبارتند از :

  • اپلیکیشن فروشگاهی   
  • اپلیکیشن های گروهی و شبکه اجتماعی
  • راهنمای آنلاین
  • سرگرمی و بازی (گیم)
  • آموزش و یادگیری

اپلیکیشن موبایل در خانه های هوشمند :

امروز با پيشرفت علم و فناوري ميتوان لوازم خانگي خود را در موبايل خود كنترل كنيم . اما علاوه بر نرم افزار به سخت افزار هم نيازمنديم.يك سري سخت افزار مخصوص بر روي لوازم خانگي قرار ميگيرد و ميتوان از راه دور با نرم افزار كنترل كرد مانند باز و بسته كردن در.

اپلیکیشن موبایل در خانه های هوشمند
اپلیکیشن موبایل در خانه های هوشمند

اپلیکیشن سلامت :

ميتوان برنامه اي ساخت كه با استفاده از سنسور هاي گوشي وضعيت جسماني بدنمان را نشان ميدهد مانند ضربان قلب و فشار خون و …

اپلیکیشن سلامت
اپلیکیشن سلامت

اپلیکیشن فروشگاهی :

چندين سال هست كه خريد آنلاين در بين فراگير شده است و روزانه ميليون ها نفر از اين فروشگاه ها خريد مي كنند  و تقريبا هر وسيله اي بخواهيم موجود است در سال هاي قبل مردم از طريق سايت خريد خود را انجام ميدادند اما امروزه ديگه با ساخت برنامه هاي فروشگاهي خريد بسيار آسان شده  است .

اپلیکیشن فروشگاهی
اپلیکیشن فروشگاهی

اپلیکیشن های گروهی و شبکه اجتماعی :

اين دسته از اپليكشن ها جزء پر دانلودترين دسته بين ديگر دسته بندي ها است زيرا با استفاده از اين ها ميتوان به راحتي با دوستان و . . . در هرجاي دنيا به راحتي چت كنيم و  يا عكس و فيلم ارسال كنيم يا تماس برقرار كنيم و هزينه هاي آن هم بسيار كاهش يافته است حتي ميتوان دوستان خود را از مكان خود مطلع كرد.

اپلیکیشن های گروهی و شبکه اجتماعی
اپلیکیشن های گروهی و شبکه اجتماعی

راهنمای آنلاین :

اگر هر وقت در هر جايي نياز داشتيد آدرس مكاني را پيدا كنيد ميتوانيد با نصب اپليکیشن  راهنماي سفر كه مكان هاي تفريحي، هتل هاي منطقه و … را به شما معرفي مي كند و حتي به شما نشان ميدهد كه چه مقدار از مسير را طي كرده ايد و چه قدر باقي مانده است.

راهنمای آنلاین
راهنمای آنلاین

سرگرمی و بازی (گیم) :

سرگرمی و تفریح همیشه جز جدایی ناپذیر زندگی بوده است. این صنعت بسیار سود آور بوده و همیشه طرفداران زیادی داشته است. باز هم به علت همیشه همراه بودن موبایل، بازی های موبایلی رو به گسترش است. انواع بازی های فکری، هیجانی و ماجراجویی زیادی وجود دارد. برای مثال حتما اسم بازی جنگ قبایل (clash of clanes) را شنیده اید که باعث خرید و فروش های عمده شد و معتادان بازی را حسابی به خود  سرگرم نمود.

clash of clans
سرگرمی و بازی (گیم)

سرگرمي و تفريح هميشه جز جدايي ناپذير زندگي بوده است و خيلي هم سود آور است. به علت هميشه همراه بودن موبايل، بازي هاي موبايلي رو به گسترش است.بازي ها انواع مختلفي دارند مانند فكري ، هيجاني و ماجراجويي و . . . كه بستگي به سليقه مردم دارد كه به كدام دسته علاقه مند هستند.

آموزش و یادگیری :

در این حوزه هم میتوان به کتاب های آنلاین که به صورت اپلیکیشن روی موبایل نصب می شود اشاره کرد و هم نرم افزارهای آموزشی که از راه دور می توان به یادگیری پرداخت و نرم افزار آن برای موبایل طراحی می شود در حوزه آموزش ميتوان برنامه هاي ساخت كه به صورت آنلاين از راه دور در كلاس ها شركت كرد و شروع به يادگيري پرداخت .

آموزش و یادگیری
آموزش و یادگیری

امیداوارم خواندن مقاله ” اپلیکیشن چیست ؟ ” تهیه شده توسط گروه رایمند به شما کمک کرده باشد .

مقالات تهیه شده توسط تیم فرایند پرداز رایمند عبارتند از :

#سامانه هوشمند مدرسه من     #طراحی اپلیکیشن         #بدافزار چیست            #گرافیک چیست 

#ساختار کلی شبکه                  #صنعت چاپ