رد کردن لینک ها

ماشین مجازی

در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات شما نسبت به ماشین مجازی را افزایش دهیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید . ماشین های مجازی ( Virtual Machines ) در اصل به شما این امکان را می دهند که به طور همزمان از چند سیستم  عامل فقط روی یک کامپیوتر استفاده کنید . ماشین مانند یک برنامه روی سیستم عامل اصلی کامپیوتر اجرا می شود . ماشین مجازی همچنین برای اجرای نرم افزار هایی که برای ویندوز نیستند ، به کار می رود . برای مثال برنامه سیستم عامل مک را می توان به کمک این ماشین  بر روی ویندوز اجرا کرد . 

Virtual Machines
Virtual Machines

روی یک سیستم می‌توان چندین ابزار  مجازی نصب کرد. تنها محدودیت در تعداد آنها، میزان فضایی است که برای نصب در اختیار دارید. زمانی که سیستم‌های عامل مختلفی نصب کرده‌اید، با باز کردن این ابزار مجازی می‌توانید یکی از آنها را برای بوت شدن انتخاب کنید. سیستم‌عامل مجازی آغاز به‌کار می‌کند و در یک پنجره‌ی جدا اجرا می‌شود. البته می‌توان آن را به‌صورت تمام‌صفحه نیز اجرا نمود.

نرم افزارهای ماشین مجازی عبارتند از :

 

VirtualBox :

 VirtualBox، یک برنامه‌ی متن‌باز و عالی ماشین مجازی است که روی ویندوز، لینوکس و سیستم‌عامل مک اجرا می‌شود. یکی از بهترین ویژگی‌های آن، نداشتن ورژن تجاری است. این یعنی تمام قابلیت ‌های پیشرفته نظیر گرفتن تصویر فوری (snapshot) نیز برای استفاده‌ی رایگان است .

VirtualBox
VirtualBox

Vmware player :

 Vmware player، برنامه‌ی خوش‌نام دیگر در زمینه‌ی ماشین مجازی در ویندوز و لینوکس است Vmware player .  همتای رایگان نرم‌افزار تجاری Vmware workstation است. بنابراین ویژگی‌های پیشرفته ‌ای را که VirtualBox در اختیار ما قرار می ‌دهد ، شامل نمی ‌شود .

Vmware player
Vmware player

hypervisor :

نرم‌افزار مجازی‌سازی ماشین مجازی به‌نام  hypervisor، سخت‌افزار مجازی شامل پردازنده، حافظه، هارد، رابط شبکه و دیگر دستگاه‌ها را به‌کار می‌گیرد. ابزارهای سخت‌افزار مجازی با کمک نقشه‌ی hypervisor برای سخت‌افزار واقعی روی کامپیوتر فراهم می‌شوند. به‌طور مثال، هارد دیسک مجازی روی یک فایل در هارد کامپیوتر ذخیره می‌شود.

برای دسترسی به مطالب دیگر سایت و بهره مندی از تمامی آموزشات و خدمات  ما به صفحه اصلی  مراجعه نمایید .

مقالات تهیه شده توسط تیم فرایند پرداز رایمند عبارتند از :

#سامانه هوشمند مدرسه من     #طراحی اپلیکیشن         #اپلیکیشن چیست            #گرافیک چیست 

#بدافزار چیست                        #صنعت چاپ                   #پایگاه داده