رد کردن لینک ها

مدرسه هوشمند چیست ؟

مدرسه هوشمند چیست؟ به طور کلی مدارسی مدیریت آن بر پایه تکنولوژی های روز دنیا و کامپیوتر و شبکه باشد مدارس هوشمند نامیده می شوند.

در ابتدا مفهوم مدرسه هوشمند در سال1984 توسط دیوید پرکینز (david-perkins) در دانشگاه هاروارد معرفی شد و به مرور زمان در برخی مدارس اجرا شد تا این که امروزه در تمامی کشور های توسعه یافته از مدارس هوشمند جهت پرورش نیروی انسانی استفاده کرده و باعث پیشرفت کشور خود می شوند.

مدرسه هوشمند چیست؟
                             دیوید پرکینز

ویژگی های مدرسه هوشمند چیست؟

یکی از ویژگی های مدارس هوشمند محدود نبودن به ساعات در روز می باشد و می توان گفت شما در هر ساعت از تمام روز های سال می توانید از طریق اینترنت و نرم افزار های مخصوص در کلاس ها حضور پیدا کنید.

یکی دیگر از این ویژگی ها نیاز نداشتن دانش آموز به کتاب و جزوات متعدد می باشد و شما تنها با یک لپتاپ یا تبلت می توانید در کلاستان حضور داشته باشید.

از مهم ترین ویژگی های مدارس هوشمند می توان به آنلاین بودن آزمون ها و نمرات و کارنامه اشاره کرد بدین صورت که دبیر در هر زمان که بخواهد می تواند آزمونی برگزار کند و دانش آموزان نیز خود را همیشه آماده آزمون می کنند.

نمایی از یک کلاس هوشمند
            نمایی از یک کلاس هوشمند

دیگر ویژگی های مدارس هوشمند

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های مدارس هوشمند حضور و غیاب هوشمند می باشد.این کار می تواند با کارت هایی که در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد انجام شود یا از طریق اثر انگشت دانش آموزان و یا حتی تشخیص چهره دانش آموزان که هر کدام از این موارد دارای مزایا و معایبی نیز می باشد.

مدارس هوشمند نسبت به مدارس سنتی یک ویژگی جالبی که دارند این است که اولیاء دانش آموزان برای ارتباط با معلم یا کادر اجرایی مدرسه دیگر نیازی به حضور در مدرسه ندارند و می توانند در گوشی ، تبلت یا لپتاپ خود به راحتی با دبیران یا کادر مدار ارتباط برقرار کنند.

معایب مدرسه هوشمند

در کنار مزایای زیادی که مدارس هوشمند دارند معایبی نیز وجود دارد که در ذیل به صورت تیتر وار به آن اشاره شده

  1. پایین بودن سطح زبان انگلیسی دانش آموزان و پیشرفت نکردن کتاب های آموزشی زبان انگلیسی در مدارس
  2. هماهنگ نبودن مسئولین در مدارس با خانواده ها
  3. کمبود زیر ساخت های اینترنتی در مدارس کشور و عدم پشتیبانی از سخت افزار های به روز

امکانات مدارس هوشمند

  • ویدئو پرژکتور
  • تخته و قلم هوشمند
  • دستگاه حضور و غیاب
  • وبسایت مخصوص مجموعه آموزشی
  • نرم افزار برای آموزش دروس
  • کامپوتر های هوشمند و به روز

 

در آخر فراهم کردن این زیر ساخت ها به تنهایی فایده ای برای مدارس ندارد و مدارس باید از این امکانات به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند .

برای دسترسی به مطالب دیگر سایت و بهره مندی از تمامی آموزشات و خدمات  ما به صفحه اصلی  مراجعه نمایید.

مدرسه_هوشمند_چیست؟ مدرسه_هوشمند_چیست؟ مدرسه_هوشمند_چیست؟ مدرسه_هوشمند_چیست؟ مدرسه_هوشمند_چیست؟