رد کردن لینک ها

هوش مصنوعی :

هوش مصنوعی یکی از مقوله هایی است که در علوم کامپیوتر، اهمیت فراوان دارد و تغییرات در هوش مصنوعی می توانند تحولات گسترده ای را در فناوری اطلاعات پدید بیاورند. در این مقاله قصد داریم که هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم. سعی تیم ما بر این است که این مقاله بتواند به اندازه کافی راهنمای شما باشد.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی در اصل، هوش ماشین است. در واقع شاخه ای از علوم کامپیوتر است که قصد دارد راه حل های الگوریتمی را ارائه کند تا بتوانیم به وسیله آنها در ماشین ها هوشمندی ایجاد کنیم. اما این تعریف کافی نیست؛ اول از همه باید بدانیم تعریف هوشمندی چیست و سپس منظور از ماشین را در یابیم:

استدلال، منطق، تصمیم گیری؛ این ها توانایی هستند که شما از آنها استفاده می کنید. پس شما هوشمند هستید. اگر این توانایی ها را در کامپیوتر هم ایجاد کنیم، آنگاه به ماشین هوشمند دست می یابیم.  

ربات ها :

اصلی ترین روش پیاده کردن هوش مصنوعی استفاده آنها بر روی ربات هاست. تعریف امروزه ربات از نظر بيشتر مردم، وسيله ای است كه اعمالی هوشمند شبيه انسان انجام می دهد (در واقع همان تعریف هوشمندی) در حالی كه تعریف علمی آن بدین صورت است كه ربات یک دستگاه یا وسيله خودكار است كه قادر به انجام اعمالی است كه معمولاً به انسانها نسبت داده میشود و یا مجهز به قابليتی است كه شبيه هوش بشری است. و این اتفاق توسط هوش مصنوعی و الگوریتم هایی است که توسط برنامه نویس به ربات داده می شود. 

Robat
ربات

انواع ربات ها هستند که در سطح جامعه خیلی کارآمد هستند و بسیار به کمک انسان می آیند که عبارتند از: 

  • ربات های صنعتی
  • ربات های خانگی 
  • ربات های انسان نما 
  • ربات های امدادگر

ربات های صنعتی:

امروزه رباتها در صنایع گوناگون نظير جوشکاری، نقاشی، اتصال قطعات، جابه جاكردن قطعات، بسته بندی، بازرسی و تست محصولات مورد استفاده قرار میگيرند. ربات ها این اعمال را با سرعت و دقت و قدرت تحمل بالاتري نسبت به انسان انجام میدهند.

industrial robots
ربات های صنعتی

ربات های خانگی:

رباتهایی هستند كه در منزل خدمات مختلفی از قبيل جارو كشيدن، شستشوی كف، چمن زنی، نگهبانی از منزل و … را انجام میدهند.

Homemade Robots
ربات های خانگی

ربات های انسان نما :

رباتهای انسان نما تقليدی از انسان واقعی هستند.راه رفتن، حفظ تعادل و دویدن، تشخيص گفتار و قابليت صحبت كردن، قدرت بينایی و پردازش تصویر، داشتن قوه لامسه، سازگاری با محيط های گوناگون و … اعمال بسيار پيچيده ای هستند كه یک انسان آنها را به راحتی انجام میدهد؛ ولی ربات ها در ابتدای راه هستند.

ربات های انسان نما
ربات های انسان نما

ربات های امدادگر :

یکی از راهکارهاییكه برای نجات مصدومان زلزله استفاده میشود، به كاربستن رباتيک و علوم رایانه در عمليات امداد و نجات است. از طریق این فناوری میتوان به مصدومان گرفتار در زیر آوار دسترسی پيدا كرده و جان آنها را نجات داد بدون اینکه به گروه امداد و نجات آسيبي وارد شود.

برای دسترسی به مطالب دیگر سایت و بهره مندی از تمامی آموزشات و خدمات  ما به صفحه اصلی  مراجعه نمایید .

مقالات تهیه شده توسط تیم فرایند پرداز رایمند عبارتند از :

#سامانه هوشمند مدرسه من     #طراحی اپلیکیشن         #اپلیکیشن چیست            #گرافیک چیست 

#بدافزار چیست                        #صنعت چاپ                   #پایگاه داده                     #ماشین مجازی

#امنیت شبکه